Tutustu uraprofiileihin ja löydä omasi

URAPOLKUJA KAIKENLAISILLE IT-OSAAJILLE

Avoimet työpaikat

Poolia IT on tukena kaikenlaisten IT-osaajien työllistämisessä. Käy kurkkaamassa avoimet työpaikkamme ja lähetä hakemuksesi jo tänään! IT-alan avoimet työpaikat odottavat sinua.

katso avoimet työpaikkat

Työntekijätarinat

Mitä työntekijämme kertovat meistä? Millaista on työskennellä Poolia IT:llä? Käy lukemassa työntekijöidemme tarinoita ja inspiroidu työnhakijana!

Lue työntekijöidemme tarinat täältä
Animoitu kuvitusgrafiikka

Työntekijätarinat

Mitä työntekijämme kertovat meistä? Millaista on työskennellä Poolia IT:llä? Käy lukemassa työntekijöidemme tarinoita ja inspiroidu työnhakijana!

Lue työntekijätarinoita
Animoitu kuvitusgrafiikka

Erottaudu
työnhaussa

Työnantajat vaativat useita erityistaitoja ja ominaisuuksia, joiden avulla menestyt parhaiten IT-tehtävissä ja toimit vaadittujen sidosryhmien kanssa. Kurkkaa mitä  taitoja ja tehtäviä IT-alan uraprofiilit voivat sisältää ja inspiroidu!

Löydät uraprofiilimme täältä

Käy myös lukemassa Poolian sivuilta, miten annat parhaan ensivaikutelman ja onnistut työnhaussa. Sieltä löydät mm. vinkkimme hakemuksen ja CV:n laatimisen sekä haastattelussa menestymiseen.

Millainen on hyvä työhakemus?

Poolia IT:n jengi

Sanna
Majava

DIRECTOR RECRUITMENT & TALENT ACQUISITION

sanna@poolia.fi

+358 20  729 0838

Samuli
Salo

Sales Poolia Suomi & Poolia IT

samuli@poolia.fi

+358 20 7290 841

Esa
Rantanen

Managing Director, Poolia & Poolia IT

esa@poolia.fi

+358 500 701 000

Elina
Leskinen

RECRUITMENT & TALENT ACQUISITION

elina@poolia.fi

+358 20 729 0835

Marko
Ikävalko

Director Sales &
Marketing

marko@poolia.fi

+358 20 729 0840

Janette
Andersson

RECRUITMENT & TALENT ACQUISITION

janette@poolia.fi

+358 20 729 0839

Markku
Laak

IT Senior Advisor
Poolia IT

markku@poolia.fi

+358 40 558 8818

Hanne
Himmelroos

Finance
Poolia & Poolia IT

hanne@poolia.fi

+358 20 729 0832

Milla
Rimpiläinen

Marketing

milla@poolia.fi

+358 20 729 0836

Neea
Turunen

RECRUITMENT & TALENT ACQUISITION

neea@poolia.fi

+358 20 729 0843

(opintovapaalla)

AJANKOHTAISTA

Seuraa meitä somessa ja lähde mukaan Poolia IT:n matkalle!

Kurkkaa myös blogi