Tutustu uraprofiileihin ja löydä omasi

URAPOLKUJA KAIKENLAISILLE IT-OSAAJILLE

Powered by Poolia merkki

Avoimet työpaikat

Poolia IT on tukena kaikenlaisten IT-osaajien työllistämisessä. Käy kurkkaamassa avoimet työpaikkamme ja lähetä hakemuksesi jo tänään! IT-alan avoimet työpaikat odottavat sinua.

katso avoimet työpaikkat
Powered by Poolia merkki

Työntekijätarinat

Mitä työntekijämme kertovat meistä? Millaista on työskennellä Poolia IT:llä? Käy lukemassa työntekijöidemme tarinoita ja inspiroidu työnhakijana!

Lue työntekijöidemme tarinat täältä
Animoitu kuvitusgrafiikka

Työntekijätarinat

Mitä työntekijämme kertovat meistä? Millaista on työskennellä Poolia IT:llä? Käy lukemassa työntekijöidemme tarinoita ja inspiroidu työnhakijana!

Lue työntekijätarinoita
Animoitu kuvitusgrafiikka

Erottaudu
työnhaussa

Työnantajat vaativat useita erityistaitoja ja ominaisuuksia, joiden avulla menestyt parhaiten IT-tehtävissä ja toimit vaadittujen sidosryhmien kanssa. Kurkkaa mitä  taitoja ja tehtäviä IT-alan uraprofiilit voivat sisältää ja inspiroidu!

Löydät uraprofiilimme täältä

Käy myös lukemassa Poolian sivuilta, miten annat parhaan ensivaikutelman ja onnistut työnhaussa. Sieltä löydät mm. vinkkimme hakemuksen ja CV:n laatimisen sekä haastattelussa menestymiseen.

Millainen on hyvä työhakemus?

Poolia IT:n jengi

Kuva henkilöstä Sanna Majava

Sanna
Majava

Head of Talent Acquisition

sanna@poolia.fi

+358 20  729 0838

Kuva henkilöstä Sigrid Puhilas-Ikonen

Sigrid
Puhilas-Ikonen

Senior Talent Acquisition

sigrid@poolia.fi

+358 20 729 0839

Kuva henkilöstä Annastiina Korpi

Annastiina
Korpi

Talent Acquisition

annastiina@poolia.fi

+358 20 729 0835

Markku
Laak

IT Project Director

markku@poolia.fi

+358 20  729 0831

Kuva henkilöstä Hanne Himmelroos

Hanne
Himmelroos

Finance

hanne@poolia.fi

+358 20 729 0832

Milla
Rimpiläinen

Marketing

milla@poolia.fi

+358 20 729 0836

Poolia IT:n jengi

Kuva henkilöstä Sigrid Puhilas-Ikonen

Sigrid Puhilas-Ikonen
Senior Talent Acquisition

sigrid@poolia.fi

+358 20 729 0839

Kuva henkilöstä Annastiina Korpi

Annastiina Korpi
Talent Acquisition

annastiina@poolia.fi

+358 20 729 0835

Kuva henkilöstä Sanna Majava

Sanna Majava
Head of Talent Acquisition

sanna@poolia.fi

+358 20  729 0838

Markku Laak
IT Project Director

markku@poolia.fi

+358 20  729 0831

Kuva henkilöstä Hanne Himmelroos

Hanne Himmelroos
Finance

hanne@poolia.fi

+358 20 729 0832

Kuva henkilöstä Mira Mäkiaho

Mira Mäkiaho
Marketing

mira@poolia.fi

+358 20 729 0834

AJANKOHTAISTA

Seuraa meitä somessa ja lähde mukaan Poolia IT:n matkalle!

Kurkkaa myös Poolia IT:n blogit